• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Slovenský šampión neprestáva v Malage udivovať. V semifinálovej kvalifikačnej bitke o Ligu majstrov ho nezlomila ani chvíľková absencia Draška Kneževiča, Patrioti sa totiž kolektívne zomkli a fínskeho šampióna Karhu Kauhajoki vyprevadili z turnaja po suverénnom víťazstve o 24 bodov. Priamo z haly vám prinášame reakcie z tábora Levíc.

Krátky čas medzi štvrťfinále a semifinále, respektíve oddýchnutejší súper, nehrali na palubovke vôbec nejakú rolu. V súboji šampiónov Patrioti nedovolili viesť Karhu na čo i len jednu sekundu. Realizačnému tímu sa podarilo evidentne dobre pripraviť na piatkového súpera. „Urobili sme maximum pre to, aby sme sa na Karhu pripravili. Samozrejme, všetko v rámci časových a ostatných možností, ktoré sme mali. Podarilo sa nám to, tešme sa z toho a urobme maximum, aby sme sa pripravili aj na nedeľu,“ rozpovedal sa po víťazstve tréner Levíc Michal Madzin.

Jeho hráči dokázali umne čítať hru a nepustiť hráčov fínskeho tímu k žiadnej silnej zbrani, respektíve tlaku. „Možno sme čakali, že budú viac dávať trojky. Nechcem povedať, že sme sa toho báli, ale mali sme pred tým rešpekt. Naša defenzíva bola dobrá a už sme si to potom nenechali zobrať. Zatiaľ to bol náš najlepší zápas. Hrali sme kolektívne, aj keď vypadol Draško Kneževič po lakti a začal krvácať. Pomáhali sme si, Miha Lapornik išiel na jednotku. Nebáli sme sa, nedostali sme nejakú väčšiu bodovú šnúru a do konca sme bojovali,“ uviedol 17-bodový Ben Kovac.

V druhej štvrtine si po väčšinu času museli Levičania poradiť bez svojho ústredného rozohrávača, Kneževiča ošetrovali po lakti. Hneď po polčasovej prestávke bol Bosniak povestným x-faktorom na palubovke. „O tom sa ani pol sekundy nedá pochybovať. To, ako všetci bojovali, jeden pre druhého, to je pridaná hodnota. Je tu prajná atmosféra v tíme, to je dôležité. Som rád, že všetko, čo na palubovke robíme, je s neskutočným nasadením. Vždy sa to musí rozhodnúť na ihrisku. Teší ma, že sa sústredíme len na to,“ myslí si Madzin.

IMG 004

„Žlto-zelení“ predviedli suverénny výkon, vyvarovali sa hluchým momentom zo stretnutia s Körmendom a ani s pribúdajúcim časom nepoľavili z diktovania tempa. Práve naopak, postupne rástol ich náskok do veľkých výšin. Pre trénera je to určitá odmena za starosti v predsezónnom období: „Je to odmena za všetko, čo sme doteraz urobili. To, čo sme odmakali, tak sa nám v týchto zápasoch vracia. Všetko ide od toho, ako sa do stretnutia vložíme, že to ako tím odrobíme.“

To, o čom snívali možno len najvernejší fanúšikovia, sa stalo realitou. Len jeden zápas delí Patriotov od toho, aby si ako prvý slovenský tím zahrali v skupinovej fáze Ligy majstrov. „Sme radi, išli sme sem s tým, aby sme odohrali dobré zápasy. Nečakali sme, že to až takto dobre vyjde v náš prospech. Zatiaľ to bude určite vrchol mojej basketbalovej kariéry. Tešíme sa na túto konfrontáciu a verím, že podáme dobrý výkon. Uvidíme, ako to dopadne,“ prezradil krídelník Martin Bachan.

Vo finále vyzvú súpera so zvučným menom, organizátora kvalifikačného turnaja, španielsku Unicaju Malagu. „Nik to možno nečakal, ale my sme si verili. Takéto stretnutie, ktoré nás čaká, si možno v kariére zahráme len raz,“ dodal na záver Kovac.

Foto: fiba.basketball