• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Od sezóny 2017/2018 spolupracuje redakcia webu basketliga.sk spolu s riaditeľom súťaže Petrom Mičudom a spoločnosťou Peak na vyhlasovaní „Peak hráča mesiaca“. Premiérovým držiteľom bol v októbri rozohrávač Iskry Svit Saša Avramovič, za november sa držiteľom ocenenia stal pivot Interu Radoslav Rančík.

Peak hráč mesiaca november – Radoslav Rančík (BK Inter Bratislava)

Úradujúci majster má za sebou v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige bezchybný mesiac. Posledná prehra „žlto-čiernych“ sa datuje ešte k 14. októbru, odvtedy však nenašli premožiteľa v deviatich stretnutiach za sebou. Do novembra vykročili jednoznačným víťazstvom na palubovke Spišskej Novej Vsi (106:46), potom prišli dôležité triumfy nad Levicami (96:84) a Prievidzou (76:66). Uspeli aj v bratislavskom derby proti Karlovke (94:80) a Komárnu vrátili jedinú prehru z aktuálneho ročníka (92:84 po predĺžení). Mesiac zakončili dvoma bodmi v Handlovej, kde zvíťazili po výsledku 101:63. Tréner Oliver Vidin sa nielen v týchto stretnutiach, ale aj celkovo mohol spoľahnúť na služby 38-ročného Radoslava Rančík. Skúsený pivot stále dokazuje, že zaslúžené patrí k ligovej špičke. „Mňa to teší kvôli mojim spoluhráčom, pretože im budem musieť priniesť koláče do šatne. Nie je to však len moja zásluha, ale zásluha celého nášho tímu, pretože keď sa hrá dobrý basketbal, tak sa darí aj individualitám. Akonáhle sa však nehrá dobrý basketbal a nepostavia ťa spoluhráči do takej situácie, keď nemôžeš byť úspešný, tak by si bez nich nič nebol. Je to však hlavne ocenenie celého tímu ako mňa,“ povedal k oceneniu Rančík.

Slovenský reprezentant sa stal v 13. kole domácim hráčom kola, v ideálnej päťke sa ocitol dvakrát (v 9. a 13. kole). Z pohľadu priemerov zaznamenal Rančík 19,8 bodu (46,2% úspešnosť za dva body, 60,7% za tri body a 85,7% z čiary trestných hodov), 5,3 doskoku, 1,3 asistencie a 1,0 zisku na zápas. Jeho aktuálny celosezónny priemer činí 18,9 bodu (6. miesto v lige), 5,6 doskoku, 1,5 asistencie a 1,5 zisku. To všetko pri tom stíha pri priemere niečo vyše 25 minút na stretnutie. S indexom užitočnosti 19,7 je najužitočnejším hráčom Interu.

„Inter Bratislava dáva od začiatku sezóny 2017/2018 jasne najavo svoje ambície a jeho aktuálne postavenie v tabuľke Eurovia SBL tomu dáva za pravdu. Na druhej strane, môže sa opierať aj o výkony jednotlivcov a práve Rado Rančík v mesiaci november dokázal, že je opätovne lídrom nielen v Interi, ale aj medzi ostatnými hráčmi v lige. Jeho aktuálne štatistiky na úrovni 19 bodov a indexu užitočnosti 20 sú odrazom vysokej výkonnosti a je otázka, či by neboli aj lepšie, nebyť zdravotných problémov. Je však potešiteľné, že viacero hráčov si počas mesiaca november svojimi výkonmi pýtalo nomináciu na Peak hráča mesiaca, no najlepší môže byť len jeden,“ vyjadril sa riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

Foto: Vladimír Dorňák/Lukáš Droppan