• 1.

  INT Inter
  8-3 19
 • 2.

  SNV Rytieri
  8-3 19
 • 3.

  LEV Patrioti
  6-4 16
 • 4.

  SVT Svit
  5-5 15
 • 5.

  LUC Lučenec
  5-6 16
 • 6.

  KMR Komárno
  4-5 13
 • 7.

  HAN Handlová
  3-8 14
 • 8.

  PDA Prievidza
  3-8 14

Začala sa druhá štvrtina základnej časti a zároveň sa do druhej polovice dostal aj boj o "Peak hráča mesiaca november". Komu vyšlo najlepšie 10. kolo SBL?

Zahraničný hráč kola

Východniarske derby medzi Svitom a Spišskou Novou Vsou bolo opäť jasnou záležitosťou Iskry, tentoraz by sme z tímu trénera Michala Madzina vyzdvihli amerického pivota Chrisa Washburna. Za necelých 26 minút totiž stihol zaznamenať 22 bodov (81% úspešnosť streľby z poľa), 6 doskokov, 2 asistencie, 3 zisky a 3 bloky. Jeho herná užitočnosť sa tak dostala na hodnotu 34. S rovnakou užitočnosťou zakončil duel aj pivot Komárna Nenad Delič, proti Lučencu z toho bolo 23 bodov, 9 doskokov a 4 asistencie. Už tradičným ťahúňom Prievidze je Tim Derksen, pri výhre nad Žilinou dopomohol 23 bodmi, 10 doskokmi, 3 asistenciami a 6 plusovými faulami. Špeciálne sme do tejto kategórie zaradili ešte jedného hráča navyše, konkrétne rozohrávača Svitu Andrewa Guilloryho. Vo viacerých štatistikách neoslnil - 5 bodov, 3 doskoky a 3 zisky, ale vyzdvihnúť treba určite 15 asistencií, čo je najlepší výkon v SBL od 30. decembra 2016, kedy sa podobný počin podaril rozohrávačovi Košíc Radenkovi Pilčevičovi. 

 

Slovenský hráč kola

Výraznejšiu minutáž od trénera Miljana Čuroviča využil Dalibor Hlivák na to, aby sa stal najlepším slovenským hráčom 10. kola. Duel s Lučencom zakončil s 13 bodmi a 6 asistenciami na svojom konte. Vydarený duel si zaknihoval aj hráč Svitu Maurizio Galata, autor 14 bodov a 4 doskokov. Celkom zaujímavý komplexný výkon opäť zaznamenal pivot Handlovej Michal Čekovský, na levickej palubovke z toho bolo 9 bodov, 6 doskokov, 4 zisky a 4 bloky. 

 

Šiesty hráč kola

Levický pivot Nikola Gačeša opäť preukázal, že v rámci ligy patrí k užšej špičke v priestore pod košom. V štatistikách mu po víťaznom stretnutí s Handlovou svietilo 15 bodov a 11 doskokov. V dobrom svetle sa ukázal krídelník Komárna Lukáš Bolek, Lučencu dal 11 bodov, doskočil tri lopty, rozdal tri asistencie a tiež mal na svojom konte aj dva zisky. Na druhej strane bol Duke Shelton, hráč Lučenca zaznamenal 16 bodov a 9 doskokov. 

 

Strelec kola

Najlepšiu mušku mali tentoraz dvaja strelci, zhodne po 23 bodov zaznamenal pivot Komárna Nenad Delič a hráč Prievidze Tim Derksen. Oba ich výkony napokon pomohli k výhre svojich tímov. 

 

Ideálna päťka kola

Za výkony v desiatom kole by sme zložili zostavu z dvoch zástupcov Iskry Svit - Chris Washburn a Andrew Guillory. Rovnakým počtom by sme doplnili zostavu aj z radov Komárna - Nenadom Deličom a Liamom O'Reillym. Z Prievidze by sme vytiahli Tima Derksena

Foto: Lukáš Droppan