• 1.

  LUC Lučenec
  2-0 4
 • 2.

  LEV Levice
  2-0 4
 • 3.

  INT Inter
  1-1 3
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  1-1 3
 • 5.

  PDA Prievidza
  0-2 2
 • 6.

  HAN Handlová
  0-1 1
 • 7.

  SVT Svit
  0-1 1

Kolo s poradovým číslom 15 prinieslo viacero vyrovnaných súbojov. Ktoré individuality sa vytiahli svojimi výkonmi?

Zahraničný hráč kola 

Už pravidelnou súčasťou tejto kategórie sa stal rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage. Americký basketbalista opäť preukázal, prečo je vo viacerých ukazovateľoch na popredných priečkach. Tentoraz síce nepomohol svojmu tímu k víťazstvu, ale 24 bodov, 7 doskokov a 7 asistencií mu vyniesli jednoznačne najvyššiu užitočnosť z celého kola - 32. V rovnakom zápase sa vytiahol aj skúsený pivot Komárna Nenad Delič. Jeho 20 bodov a osem doskočených lôpt pomohli k zisku cenného triumfu. Najdramatickejší súboj 15. kola rozhodol rozohrávač Levíc Lawrence Alexander, v koncovke preukázal pevné nervy, v štatistikách mu napokon svietilo 14 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie. 

 

Slovenský hráč kola

V koncovke zahodil dva trestné hody, ktoré v konečnom dôsledku mohli znamenať víťazstvo Prievidze. No i tak si zaslúži vyzdvihnúť výkon Richarda Körnera, v zápase zaznamenal 23 bodov, 4 doskoky, 5 asistencií a 7 plusových faulov. Veľmi zaujímavým výkonom sa prezentoval rozohrávač Žiliny Oliver Tot, autor 4 bodov, 11 doskokov, 4 asistencií a 5 ziskov. Vo forme je aj pivot Interu Michael Fusek, Svitu nadelil 8 bodov, doskočil rovnaký počet lôpt a rozdal 6 blokov. 

 

Šiesty hráč kola

O prínose levického pivota Nikolu Gačešu sme hovorili už nie raz, tieto slová opäť platili aj v stredu. Skúsený center dopomohol k výhre 24 bodmi a 6 doskokmi. Po zranení sa dostáva do obvyklého rytmu rozohrávač Komárna Nenad Miloševič, autor 17 bodov, 6 doskokov a 6 asistencií. Dobré čísla zaznamenal aj hráč Spišskej Novej Vsi Adam Antoni - 15 bodov a 3 doskoky. 

 

Strelec kola

Pomyselnú streleckú korunku si v 15. kole vyslúžil hráč Prievidze Jahmal Jones, autor 26 bodov v zápase proti Leviciam. 

 

Ideálna päťka kola

Z výkonov v 15. kole SBL by sme zložili ideálnu päťku nasledovne, na poste rozohrávačov by figuroval Eric Nottage zo Spišskej Novej Vsi a Lawrence Alexander z Levíc, post krídelníka by obsadil prievidzský Richard Körner a pod košom by sa dopĺňali John Florveus zo Spišskej Novej Vsi a Nenad Delič z Komárna. 

Foto: Lukáš Droppan