• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-10 34
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  7-16 30

Súboje v rámci základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy naberajú na obrátkach, čo sa prejavuje aj v pretekoch o "Peak hráč mesiaca marec". Komu najlepšie vyšlo 31. kolo?

Zahraničný hráč kola

Lučenec s DeAngelo Isbym je úplne iné družstvo, na vlastnej koži to zažili Levičania a teraz sa mohli presvedčiť aj basketbalisti Prievidze. Americký rozohrávač je možno na slovenský vkus až príliš sebavedomý, ale zatiaľ si svoje slová obhajuje číslami na palubovke. Nováčikovi pomohol k ďalšiemu cennému triumfu, tentoraz sa na tom podieľal 35 bodmi, 9 doskokmi, 6 plusovými faulami a užitočnosťou 38. Inter zatiaľ potvrdzuje, že sa mu pod taktovkou trénera Aramisa Nagliča darí. Pod jeho vedením ešte neprehral a uspel aj na horúcej komárňanskej palubovke. Zo "žlto-čiernych" najviac zaujal Arik Smith, autor 20 bodov, 5 doskokov, 4 asistencií, 2 ziskov a 6 plusových faulov. Levice uhájili druhé miesto v tabuľke a zo štyroch stretnutí za sedem dní, boli úspešní v troch prípadoch. Proti Svitu sa darilo Stevenovi Davisovi, do štatistík mu pribudlo 17 bodov, 3 doskoky a 2 bloky. 

 

Slovenský hráč kola

Z pohľadu užitočnosti to bol druhý najlepší výkon sezóny, lepšie na tom bol iba Duke Shelton. Prievidzský krídelník Richard Körner sa snažil, ako sa len dalo, no jeho tím v Lučenci v sobotu neuspel. Malou náplasťou tak môže byť vynikajúci výkon slovenského reprezentanta - 31 bodov (83% úspešnosť z poľa), 9 doskokov, 3 asistencie, 2 zisky a užitočnosť 42. Handlovskou oporou bol opäť Michal Čekovský, nielenže jeho družstvo dosiahlo na dôležité víťazstvo, ale sám mal na ňom veľký rukopis. "Čeky" to prezentoval 21 bodmi, 13 doskokmi, 5 asistenciami a 2 blokmi. Levický kolektív potiahol v kľúčových okamihoch Šimon Krajčovič, zápas so Svitom zakončil s 5 bodmi, 7 doskokmi, 8 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

Šiesty hráč kola

Spolu s Krajčovičom bol výraznou postavou majstra aj Nikola Gačeša. Skúsený srbský pivot opäť naskočil z lavičky, za necelých 23 minút stihol nazbierať 20 bodov a 6 doskokov. V rovnakom stretnutí, ale na strane Svitu zaujal Davorin Kuntič. Štatistéri mu pripísali 13 bodov, 2 doskoky, 5 asistencií a 3 zisky. Spišiakom nevyšiel zápas s Handlovou podľa predstáv, nič na tom nezmenilo ani 14 bodov, 6 doskokov, 5 asistencií Gabriela Belarda. 

 

Strelec kola

S 35 bodmi sa najlepším strelcom 31. kola SBL stal rozohrávač Lučenca DeAngelo Isby.

 

Ideálna päťka kola

Meno rozohrávača Lučenca DeAngela Isbyho nechýba v ideálnej päťke 31. kola. Spolu s ním tam je Richard Körner z Prievidze, Arik Smith z Interu, Michal Čekovský z Handlovej a Steven Davis z Levíc. 

Foto: Lukáš Droppan