• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Záverečné kolo základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy prinieslo plejádu pôsobivých individuálnych výkonov. Komu sa tentoraz ušlo miesto v našom tradičnom výbere?

 

Zahraničný hráč kola

Krídelník Handlovej Djordje Tresač prepisoval v sobotu večer tohtosezónne strelecké tabuľky, v stretnutí s Komárnom sa totiž postaral o nové bodové maximum sezóny 2018/2019. Na postup jeho tímu na šieste miesto to síce nestačilo, ale proti "obuvníkom" sa zaskvel 38 bodmi, 6 doskokmi, 9 asistenciami, 3 ziskmi a až 13 plusovými faulami (takmer 50% všetkých získaných faulov). To všetko mu vynieslo užitočnosť 41 a víťazné naladenie pred play off. Parádnym výkonom sa rozlúčil so sezónou aj hráč Lučenca Duke Shelton, pri triumfe nad Svitom mu svietilo v štatistikách 27 bodov, 21 doskokov a 2 zisky. Povesť jedného z najlepších legionárov súťaže potvrdil Nenad Delič, pivot Komárna sa na Hornej Nitre prezentoval 27 bodmi, 7 doskokmi, 4 asistenciami, 3 ziskmi a 2 blokmi.

 

Slovenský hráč kola

Spišská Nová Ves ukončila v správnom momente svoje dlhé čakanie na víťazstvo. Prvý triumf pod staronovým trénerom Erichom Korfantom prišiel v záverečnom teste pred play off. A veľký podiel na tom mal Viktor Juríček, hlavne v poslednej štvrtine bol jeden z hlavných strojcov obratu proti Prievidzi. Napokon zakončil duel so 14 bodmi, 9 doskokmi a 2 asistenciami. Vo výbornom svetle sa aj naďalej ukazuje handlovský center Jakub Petráš, autor 17 bodov, 13 doskokov a 3 asistencií v zápase proti Komárnu. Svoj vysoký štandard si drží pivot Interu Michal Baťka, na žilinskej palubovke sa prezentoval 16 bodmi a 2 doskokmi.  

 

Šiesty hráč kola

Prievidza síce prehrala v záverečnom stretnutí základnej časti, ale tretiu pozíciu si udržala. V Spišskej Novej Vsi najviac ťahal družstvo americký krídelník Stacy Davis, autor 26 bodov a 7 doskokov. Lučencu dokonale vyšla stávka na DeAngela Isbyho, ten potvrdil svoje vysoké štatistiky aj v záverečnom stretnutí sezóny. Proti Iskre dal 23 bodov, doskočil päť lôpt a mal aj dve asistencie. Ďalší všestranný výkon si pripísal na svoje konto pivot Interu Michael Fusek, v Žiline z toho bolo 9 bodov, 11 doskokov, 2 asistencie a 2 bloky. 

 

Strelec kola

Ako sme už napísali vyššie, 38 bodov hráča Handlovej Djordjeho Tresača je novým streleckým maximom aktuálneho ročníka Slovenskej basketbalovej ligy. 

 

Ideálna päťka kola

Ideálnu päťku 36. kola SBL by sme zložili z komárňanskej dvojice Devin Brooks a Nenad Delič, dopĺňali by ich Adam Presutti zo Spišskej Novej Vsi, Djordje Tresač z Handlovej a Duke Shelton z Lučenca. 

Foto: Lukáš Droppan