• 1.

  LUC Lučenec
  2-0 4
 • 2.

  LEV Levice
  2-0 4
 • 3.

  INT Inter
  1-1 3
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  1-1 3
 • 5.

  PDA Prievidza
  0-2 2
 • 6.

  HAN Handlová
  0-1 1
 • 7.

  SVT Svit
  0-1 1

Meno jedného finalistu Slovenskej basketbalovej ligy už poznáme, druhý sa k nemu výrazne priblížil. Kto zaujal výkonmi v štvrtých zápasoch semifinále?

Zahraničný hráč kola 

Inter Bratislava funguje aktuálne ako excelentne namazaný stroj, svedčí o tom aj hladký postup do finále SBL, keď zatiaľ ani v jedinom prípade nenašiel premožiteľa. Jubilejné 20. víťazstvo v rade prišlo vo Svite, kde sa o to veľkou mierou pričinila dvojica v žlto-čiernom drese. Po dlhej absencii sa opäť rozbehol Nemanja Barač, svedčí o tom 19 bodov, 4 doskoky, 3 asistencie a 2 zisky proti Iskre. Tréner Aramis Naglič sa tradične môže spoľahnúť aj na Lee Skinnera, pod Tatrami zaznamenal 14 bodov, 7 doskokov a 3 zisky. Prievidzu podržal v kľúčových okamihoch a nasmeroval k postupovému mečbalu rozohrávač Jahmal Jones, autor 10 bodov, 2 doskokov, 5 asistencií a 5 ziskov. 

 

Slovenský hráč kola 

Veľký kopec roboty odvádza aj Richard Körner. Slovenský reprezentant v službách Prievidze dal o sebe vedieť aj v štvrtom meraní síl s Levicami, dôkazom toho je jeho 14 bodov, 3 doskoky a 3 asistencie. Na levickej strane zaujal Boris Bojanovský s 11 bodmi. Výborné play off zažíva pivot Interu Michael Fusek, vo Svite z toho bolo 8 bodov, 6 doskokov a 2 bloky. 

 

Šiesty hráč kola 

Z prievidzskej lavičky výborne naskočil do zápasu s Levickými Patriotmi Miloš Pajovič. Skúsený pivot sa prezentoval 12 bodmi a 3 doskokmi. Po zranení sa vrátil na strane súpera Dino Pita, na úvod z toho bolo 9 bodov, 3 doskoky a 3 asistencie. Vynikajúcu efektivitu predviedol center Interu Miroslav Páleník. Za necelé štyri minúty (!) zaznamenal 8 bodov (pri 100% streľbe z poľa) a 3 doskoky. 

 

Strelec kola 

Opäť stačilo na streleckú korunku 19 bodov, tentoraz ich mal po zápase na svojom konte hráč Interu Nemanja Barač.

 

Ideálna päťka kola

Ideálna päťka má zástupcov z troch klubov. Inter Bratislava reprezentuje Nemanja Barač a Lee Skinner, Prievidzu Jahmal JonesRichard Körner, Levice majú v zostave Nikolu Gačešu

Foto: Lukáš Droppan