• 1.

  INT Inter
  8-3 19
 • 2.

  SNV Rytieri
  8-3 19
 • 3.

  LEV Patrioti
  6-4 16
 • 4.

  SVT Svit
  5-5 15
 • 5.

  LUC Lučenec
  5-6 16
 • 6.

  KMR Komárno
  4-5 13
 • 7.

  HAN Handlová
  3-8 14
 • 8.

  PDA Prievidza
  3-8 14

Kolo s poradovým číslom 22 prinieslo v Slovenskej basketbalovej lige viaceré tesné výsledky, ale aj zaujímavé výkony. Kto sa tentoraz prepracoval do nášho tradičného výberu?

Zahraničný hráč kola 

Pravidelne dosahuje vysoké indexy užitočnosti a teraz sa mu podarilo opanovať túto kategóriu. Reč je samozrejme o krídelníkovi Svitu Jalenovi Nesbittovi. Vo východniarskom derby so Spišskou Novou Vsou z toho bolo v jeho podaní 17 bodov, 12 doskokov, 4 asistencie, 4 zisky a index užitočnosti 31. Po dlhšej odmlke dal opäť o sebe vedieť hráč Lučenca Melsahn Basabe. Proti Handlovej nepomohlo k tímovému úspechu ani jeho 25 bodov, 4 doskoky a 2 bloky. Levický pivot Marko Perovič zlomil v koncovke výhru pre svoj tím, napokon zakončil duel so Žilinou s 19 bodmi a 8 doskokmi. 

 

Slovenský hráč kola 

Druhé kolo po sebe herne exceloval rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring. Talentovaný reprezentačný playmaker dokonca proti svojmu bývalému klubu koketoval s triple-double, v Prievidzi mu štatistéri zapísali pri výhre jeho tímu 19 bodov, 10 doskokov a 8 asistencií. Vedieť o sebe dal aj jeho kolega z národného výberu Šimon Krajčovič. Pri triumfe nad Žilinou mal na svojom konte 13 bodov, 6 doskokov a 6 asistencií. Dva cenné body si odnášala z palubovky Lučenca Handlová, vďačiť za to môže aj Tomášovi Mrvišovi, autorovi 13 bodov, 9 doskokov, 2 asistencií a 2 ziskov. 

 

Šiesty hráč kola

Aj druhá kategória patrí hráčovi v žlto-čiernom drese. Krídelník Interu Bratislava Richard Körner sa postupne dostáva do fazóny z predchádzajúcich sezón, presvedčiť sa mohla o tom obrana jeho bývalého klubu - Prievidze. Slovenský reprezentant jej nadelil 21 bodov, okrem toho pridal aj 5 doskokov, 3 asistencie a 2 zisky. Už tradičným ťahúňom Prievidze je bosniacky krídelník Ibrahim Durmo, tentoraz však na majstra nestačilo ani jeho 13 bodov, 13 doskokov, 4 asistencie a 2 bloky. Zahanbiť sa nenechal ani rozohrávač Svitu Saša Avramovič s jeho 23 bodmi, 5 doskokmi a 2 asistenciami proti Spišskej Novej Vsi. 

 

Strelec kola

Strelecký primát si v 22. kole Slovenskej basketbalovej ligy vybojoval s 25 bodmi hráč BKM Lučenec Melsahn Basabe

 

Ideálna päťka kola

Ideálna päťka 22. kola je veľmi podobná, keďže dva kluby majú opäť po dvoch zástupcoch. Inter Bratislava "dodal" Mária Ihringa s Richardom Körnerom, Iskra Svit Sašu Avramoviča s Jalenom Nesbittom. Zostavu uzatvára pivot Levíc Marko Perovič

Foto: Lukáš Droppan