• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Zaujímavé výsledky v rámci 24. kola Slovenskej basketbalovej ligy sa premietli aj do nášho tradičného výberu. Kto sa do neho tentoraz dostal?

Zahraničný hráč kola 

Spišská Nová Ves sa po dlhom čase dočkala víťazstva a hneď sa to prejavilo v našej tradičnej rubrike. Asi najvýraznejší rukopis na triumfe "Novovešťanov" mal rozohrávač Eric Nottage, v zápase s Lučencom zaznamenal 24 bodov, 12 doskokov, 5 asistencií, 3 zisky a 7 plusových faulov. Komárno nebolo ďaleko od triumfu nad Svitom, nádeje držal hlavne Miles Bowman jr., autor 25 bodov, 8 doskokov a 3 asistencií. Prievidza prekvapujúco pustila doma body so Žilinou, nič na tom neznemenilo ani 10 bodov a 14 doskokov v podaní amerického pivota Delvona Johnsona. 

 

Slovenský hráč kola 

Asi najlepší zápas v SBL-ke má za sebou rozohrávač "obuvníkov" Branislav Pipíška. Síce sa jeho spoluhráčom nepodarilo získať dva body, ale mladého playmakera určite potešilo 24 bodov, 7 doskokov, 4 asistencie a 3 zisky, ktoré mu svietili v štatistikách. Jeho šnúra triumfov v tejto kategórii sa skončila, ale jeho meno nechýba ani po 24. kole. Rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring sa pri hladkom triumfe nad Handlovou prezentoval 19 bodmi, 5 doskokmi a 5 asistenciami. Žiline pomohol k cennej výhre v Prievidzi aj Oliver Tot, v Niké aréne mal na svojom konte 11 bodov, 2 doskoky a 5 asistencií

 

Šiesty hráč kola

Opäť na nezastavenie bol hráč Svitu Saša Avramovič. Veľké problémy mala s ním komárňanská obrana, svedčí o tom aj 26 bodov a 11 plusových faulov v podaní srbského rozohrávača. Lučenec síce zaváhal na Spiši, ale v dobrom svetle sa prezentoval ukrajinský pivot Konstantin Anikienko. Štatistéri mu zapísali 10 bodov, 7 doskokov a 4 bloky. Inter Bratislava si s chuťou zahral proti Handlovej, krídelník Richard Körner to využil k zisku 14 bodov, 3 doskokov a 2 asistencií. 

 

Strelec kola 

Aj ďalšia kategória patrí hráčovi Iskry Sašovi Avramovičovi, s 26 bodmi proti Komárnu bol najlepším strelcom 24. kola Slovenskej basketbalovej ligy. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej päťky 24. kola sa dostal rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage a playmaker Komárna Branislav Pipíška. Z Prievidze sa prepracoval Delvon Johnson a Iskru Svit reprezentuje až duo hráčov - Saša Avramovič a Jalen Nesbitt

Foto: Lukáš Droppan