• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Základná časť Slovenskej basketbalovej ligy pomaly, ale isto speje ku svojmu koncu, preto aj individuálne výkony hráčov začínajú gradovať. Kto sa dostal tentoraz do nášho tradičného výberu po 31. kole?

Zahraničný hráč kola 

Tradičné východniarske derby medzi Spišskou Novou Vsou a Svitom muselo baviť každého nezaujatého diváka, keďže spolu padlo 209 bodov. "Novovešťania" zostali na víťaznej vlne, po dlhšej dobe sa totiž nadýchol k veľkému výkonu Eric Nottage. Americký rozohrávač nezliezol ani na sekundu z palubovky, napokon mu svietilo v štatistikách 30 bodov, 11 doskokov, 8 asistencií, 2 zisky a celková užitočnosť 42. Aj na strane Iskry sa to hemžilo hodnotnými výkonmi, najviac vynikal Jalen Nesbitt. Ten zaznamenal pri tesnej prehre svojho tímu 18 bodov, 22 doskokov, 4 asistencie a 3 zisky. Žilina prehrala s Levicami veľmi tesne, nič na tom neznemenilo ani 24 bodov, 7 doskokov a 2 bloky Deandreho Dicksona. 

 

Slovenský hráč kola 

Hrdinom duelu v meste pod Dubňom sa stal hosťujúci pivot Boris Bojanovský. Člen Patriotov predviedol bezchybnú streľbu z poľa, bol aj autorom víťaznej strany. Bojanovský zakončil zápas so 17 bodmi, 10 doskokmi a 2 asistenciami. Vynikajúcu formu má opäť rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring, proti bývalému klubu z Prievidze sa predviedol 24 bodmi, 3 doskokmi a 4 asistenciami. Výdatne mu sekundoval tímový kolega Richard Körner, autor 17 bodov a 3 doskokov. 

 

Šiesty hráč kola 

Neustále potvrdzuje povesť najlepšieho "lavičkového" hráča. Reč je samozrejme o hráčovi Svitu Sašovi Avramovičovi. V regionálnom derby so Spišskou Novou Vsou mu štatistéri zapísali 29 bodov, 7 doskokov a 2 asistencie. Z rotácie Levíc zaujal Marko Perovič, v Žiline sa prezentoval 13 bodmi, 2 doskokmi, 2 asistenciami a 2 ziskmi. Lučenec nedokázal zdolať Handlovú, nepomohlo mu k tomu ani 12 bodov a 6 asistencií v podaní skúseného rozohrávača Nenada Miloševiča. 

 

Strelec kola 

Povestnú "streleckú korunku" si tentoraz rozdelili dvaja hráča, zhodne po 30 bodov zaznamenali v 31. kole rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage a pivot Svitu Mason Stuteville

 

Ideálna päťka kola

V ideálnej päťke 31. kola figuruje rozohrávač Spišskej Novej Vsi Eric Nottage, na poste druhého rozohrávača by operoval Mário Ihring z Interu Bratislava. Na krídlach by bol Jalen Nesbitt zo Svitu a Deandre Dickson zo Žiliny. Päticu uzatvára Boris Bojanovský z Levíc. 

Foto: Lukáš Droppan