• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Dohrávkou Levíc s Prievidzou sa uzatvorilo 29. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Komu sa ušlo miesto v našom tradičnom výbere?

Najlepší slovenský hráč kola 

Mário Ihring sa vo februári vrátil na slovenské palubovky ako veľká voda, už pri svojom debute za Spišských Rytierov preukázal svoje basketbalové kvality. Reprezentačný rozohrávač sa vytiahol proti svojmu bývalému klubu, aj keď to napokon na víťazstvo nestačilo. Ihringovi svietilo v štatistikách 24 bodov, 6 doskokov, 14 asistencií a 3 zisky. Na víťaznej strane v žlto-čiernom drese už tradične pod košom úradoval Michael Fusek, v zápase zaznamenal 16 bodov, 12 doskokov, 3 zisky a 3 bloky. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Štafetu "double-double mašiny" prebral na hornej Nitre pivot Prievidze Dragan Bjeletič. Čiernohorský basketbalista je stabilnou hernou istotou v drese BC, o čom sa neposledy mohla presvedčiť obrana Levíc. Na cennej výhre svojho tímu mal podiel v podobe 23 bodov, 15 doskokov, 4 asistencií, 4 ziskov a 7 plusových faulov. Výrazný podiel na výhre Interu Bratislava nad Spišskými Rytiermi mal tiež litovský krídelník Arnas Beručka, autor 24 bodov, 5 doskokov, 7 asistencií a 4 ziskov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Meno Roydell Brown je už istotou a zárukou tejto rubriky. Američan opäť nastúpil z lavičky a zase raz mal platný prínos pre svoj tím. Proti Svitu sa hráč Lučenca predviedol 21 bodmi, 2 doskokmi a 4 asistenciami. Dva body si však napokon odnášali "medvede", Saša Avramovič k tomu dopomohol 17 bodmi a 4 doskokmi. 

 

Ideálna päťka kola 

Do ideálnej zostavy 29. kola Niké SBL sa prebojovali Arnas Beručka a Michael Fusek z Interu Bratislava, De'Sean Parsons zo Svitu, Mário Ihring zo Spišskej Novej Vsi a Dragan Bjeletič z Prievidze. 

Foto: Lukáš Droppan