• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

39. kolo Niké SBL patrilo vo všeobecnosti hosťujúcim tímom, ale aj zaujímavým výkonom. Kto sa teda prepracoval do nášho tradičného výberu?

Najlepší slovenský hráč kola 

Východniarske derby medzi Svitom a Spišskou Novou Vsou prinieslo plejádu hodnotných individuálnych výkonov. Zo slovenskej časti vynikol najviac playmaker Rytierov Mário Ihring. Jeho prínos pre hru Spišiakov je nespochybiteľný, svedčí o tom 21 bodov, 7 doskokov a 2 asistencie v jeho podaní. Kľúčovou podkošovou persónou Levíc je Boris Bojanovský, v Lučenci zaznamenal 16 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Z "Novovešťanov" v pozitívnom smere "vybuchol" Milan Nikolič, ktorý mal takmer dokonalý strelecký večer. Srbský basketbalista nepremenil len jednu strelu z poľa a zahodil jeden trestný hod. V štatistikách mu napokon svietilo 25 bodov, 9 doskokov, 5 asistencií a 2 zisky. To všetko mu vynieslo najvyššiu užitočnosť 39. kola - 38. Ťahúňom levického kolektívu v Lučenci bol americký rozohrávač Henri Wade-Chatman, autor 30 bodov, 5 doskokov a 5 asistencií. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Z lavičky Svitu ideálnym spôsobom vystrelil Robert Baker, ale ani jeho výkon nestačil v konečnom meraní na Spišskú Novú Ves. Nedávna posila Iskry sa predviedla 23 bodmi a 8 doskokmi. Z tej levickej vyšiel zápas Viktorovi Juríčkovi. Pivot Patriotov mal v Lučenci na svojom konte 14 bodov, ktoré zaznamenal v kľúčových fázach duelu. 

 

Ideálna päťka kola 

Východ si zabral vo veľkej miere ideálnu zostavu 39. kola Niké SBL, dostali sa do nej až traja zástupcovia Spišských Rytierov - Mário Ihring, Milan Nikolič a Marko Stevanovič, ku ktorým sa pridal aj De'Sean Parsons zo Svitu. Päťku uzatvára Henri Wade-Chatman z Levíc. 

Foto: Lukáš Droppan