• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Kolo dohrávok prináša aj viacero tradičných ohliadnutí za najlepšími individuálnymi výkonmi. Komu sa podarilo dostať do nášho tradičného výberu za 34. kolo Niké SBL?

Najlepší slovenský hráč kola 

Ešte na začiatku marca hrali Levice s Handlovou, v domácom drese opäť raz dominoval pod košom Boris Bojanovský. Skúsený center Patriotov sa podieľal na výhre 19 bodmi, 12 doskokmi, 2 ziskmi a 2 blokmi. V drese Rytierov už tradične dobrý duel odohral Mário Ihring. Mladý rozohrávač mal stopercentnú bilanciu z trestných hodov, duel zakončil s 18 bodmi, 5 doskokmi, 7 asistenciami, 2 ziskmi a 7 plusovými faulami na svojom konte. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Zdá sa, že odlišná úloha pre De'Seana Parsonsa robí z neho ešte nebezpečnejšieho hráča. Hráč Svitu to predviedol na Pasienkoch, kde nebol ďaleko od triple-double. Americký krídelník síce naskočil z lavičky, ale 19 bodmi, 10 doskokmi, 7 doskokmi, 2 blokmi a 8 plusovými faulami, mal výrazný rukopis na tom, že Iskra sa posunula na tretie miesto v Niké SBL. Solídne si počínal v Leviciach pivot Handlovej Aleksandar Žečevič, autor 16 bodov, 14 doskokov a 3 blokov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Hráči z lavičky mali v hlavnom meste výrazné slovo v konfrontácii Interu Bratislava so Svitom. Na hosťujúcej strane už tradične zabral Saša Avramovič, do štatistík mu pribudlo 24 bodov a 3 doskoky. V žlto-čiernom drese sa pod košom snažil za svojho zraneného kolegu zaskočiť Duke Shelton, ale ani jeho 12 bodov a 8 doskokov nestačilo na výhru. 

 

Ideálna päťka kola 

Miesta v ideálnej päťke 34. kola Niké SBL si rozdelili štyri kluby. Dvoch zástupcov majú Levice - Henriho Wade-Chatmana a Borisa Bojanovského, po jednom Spišskí Rytieri - Mário Ihring, Handlová - Aleksandar Zečevič a Svit - De'Sean Parsons

Foto: Lukáš Droppan