• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Nová sezóna, obvyklé tradície. Aj v tomto ročníku Niké SBL budeme po každom kole vyhlasovať najlepšie individuálne výkony. Komu to teda najlepšie išlo v premiére sezóny 2021/2022?

Najlepší slovenský hráč kola

Inter naskočil do pôsobenia v Pezinku vo veľkom štýle, po roku opäť zvládol proti Spišským Rytierom víťazný vstup do novej sezóny. Z plejády silných individuálnych výkonov na strane "žlto-čiernych", najviac vyčnieval pivot Michael Fusek, ktorý tak pokračuje vo svojom hernom progrese. V úvodnom kole sa proti majstrovi a víťazovi Slovenského pohára prezentoval 12 bodmi, 17 doskokmi a 2 ziskmi. Pod košom úradoval tiež hráč Levíc Boris Bojanovský, proti Lučencu však nestačilo jeho 14 bodov, 5 doskokov a 5 blokov na úspech. Aj do tretice je tu hráč z podkošového priestoru, tentoraz vo farbách Iskry Svit. Jakubovi Mokráňovi sa darí proti jeho bývalému klubu, k dôležitej výhre nad Prievidzou prispel 15 bodmi, 10 doskokmi, 2 ziskmi a 2 blokmi. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

Vedenie Lučenca malo evidentne dobrú ruku pri výbere tohtosezónnych legionárov. Hneď v prvom kole by sme v drese BKM vyzdvihli až dvoch Američanov. Lídrom pri výhre v Leviciach bol Kyle Castlin, na jeho konte svietilo 31 bodov, 3 doskoky, 3 asistencie a 3 zisky. Mimoriadne zdatne mu sekundoval Chris Cokley, autor 14 bodov a 13 doskokov. Saša Avramovič je stálicou slovenských paluboviek a tiež hráčom, na ktorého sa Svit môže takmer vždy spoľahnúť. Bolo to aj v prípade stretnutia s Prievidzou, v ktorom si srbský basketbalista zapísal do štatistík 27 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií a 8 plusových faulov.  

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Prievidza opäť našla svojho strelca na poste krídla, jeho meno je Christian Oshita. Američan mal skvelý debut v bielo-čiernom drese, vo Svite sa uviedol 36 bodmi, 6 doskokmi a 4 ziskmi. Celkovo jeho index užitočnosti vystúpil na hodnotu 33. O to väčšia škoda, že práve v koncovke predĺženia mu nepadli kľúčové pokusy, pre ktoré sa napokon z tesnej výhry radovala Iskra. Ako sme už písali vyššie, tak Interu vyšlo sťahovanie do Pezinka dokonale. Svoj podiel na víťaznom vstupe má aj Litovec Džiugas Slavinskas, z pozície lavičkového hráča pomohol 13 bodmi, 5 doskomi a 3 asistenciami. Na strane súpera sa v pozitívnom svetle prezentoval srbský pivot Ivan Gavrilovič, na svojom konte mal 15 bodov a 6 doskokov. 

 

Ideálna päťka kola 

Premiérová ideálna zostava sezóny 2021/2022 je mimoriadne pestrá. Dostali sa do nej Saša Avramovič zo Svitu, Christian Oshita z Prievidze, Michael Fusek z Interu Bratislava a dvojica z Lučenca - Kyle Castlin a Chris Cokley.

Foto: Lukáš Droppan