• 1.

  PDA Prievidza
  1-0 2
 • 2.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 3.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  NIT Nitra
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-1 1
 • 9.

  LUC Lučenec
  0-1 1

Po vianočných sviatkoch sme mali kompletné kolo a veru, bolo na čo pozerať. Komu patrilo dianie na palubovkách v 15. kole?

Inter Bratislava - Spišskí Rytieri: Patrick McGlynn

Pre trénera Tea Hojča to je ako hod mincou, ale v dobrom. Môže si totiž vybrať, či zažiari na rozohrávke Isaiah Washington alebo Patrick McGlynn. V hlavnom meste to bol druhý menovaný a najmä vďaka nemu sa prvýkrát v sezóne podarilo nájsť víťazný recept na Inter Bratislava a udržať sa na čele Niké SBL. McGlynn bol kráľom záverečných momentov, zaznamenal posledných 9 tímových bodov, ktoré otočili duel na stranu Rytierov a bol tiež autorom rozhodujúcej strely stretnutia. Ako to dopadlo celkovo pre amerického rozohrávača? 24 bodov - najlepší strelec zápasu, 5 doskokov a 2 asistencie. 

 

BC Komárno - Iskra Svit: T.J. Atwood

Súboj tabuľkových susedov bol o každej lopte, veľkých vzratoch a napokon úspešnom závere pre Svit. Iskra kraľovala na doskokoch, v podkošovom priestore vládol T.J. Atwood. Američan dokonca atakoval ligový rekord v počte útočných doskokov, napokon sa musel uspokojiť "len" s 11 doskokmi v tejto štatistike. K tomu pridal 9 obranných, čiže sa zastavil na fenomenálnych 20 doskokoch. Bodov pridal 14 a užitočnosť mal najvyššiu spomedzi tímu. Ako bonus, "medvede" sa aj jeho zásluhou dostali na 4. miesto v tabuľke. 

 

BKM Lučenec - Patrioti Levice: Tyrik Armstrong

Lučenec druhýkrát po sebe proti Leviciam potvrdil, že s ním treba rátať a triumf nad úradujúcim majstrom je tak cennejší ako obvykle. "Pelikáni" nechali zabudnúť na nešťastnú prehru so Spišskými Rytiermi po trojnásobnom predĺžení, v tomto prípade totiž lepšie zvládli koncovku. V konfrontácii s Patriotmi po väčšinu času prehrávali, ale v závere pomohli k obratu viacerí. My sme sa napokon priklonili k Tyrikovi Armstrongovi, aj preto že 69 sekúnd pred koncom vyrovnal a následne premenil kľúčové trestné hody z pohľadu konečného výsledku. Celkovo zakončil lučenecký rozohrávač duel so 17 bodmi a 3 asistenciami.

 

BC Prievidza - MBK Baník Handlová: Kellon Taylor

Hornonitrianske derby je najmä o bojovnosti oboch tímov, predčiť svojho regionálneho rivala. Možno aj preto to nebývajú v zápasoch Prievidze s Handlovou strelecké hody, ale rozhodujú v ich individuality. Na radosť domácich fanúšikov to bola tentoraz tvár v drese BC, konkrétne Kellon Taylor. Tento americký krídelník udivuje svojimi podkošovými schopnosťami, čo predviedol proti "baníkom". Strelecky to síce nebol ideálny večer, ale kombinácia 15 bodov, 14 doskokov, 2 asistencií a 2 ziskov bola nesmierne kľúčová z pohľadu premiérového triumfu nad rivalom v tejto sezóne. Príjemným bonusom bolo poskočenie tímu na 7. priečku v tabuľke. 

 

Ideálna zostava 15. kola:

Ideálnu zostavu 15. kola by sme zložili z pestrého národnostného mixu. Poďme po poriadku, na rozohrávke by boli Devon van Oostrum z Levíc a Patrick McGlynn zo Spišských Rytierov. Na krídle by operoval Tomas Zdanivičius z Interu Bratislava a pod košom by bolo duo Vlatko Granič z Novej Vsi a T.J. Atwood zo Svitu.  

Foto: Lukáš Droppan