• 1.

  LEV Patrioti
  10-3 23
 • 2.

  KMR Komárno
  9-4 22
 • 3.

  HAN Handlová
  9-4 22
 • 4.

  SVT Svit
  8-5 21
 • 5.

  SNV Rytieri
  7-7 21
 • 6.

  INT Inter
  5-8 18
 • 7.

  PDA Prievidza
  5-8 18
 • 8.

  LUC Lučenec
  5-9 19
 • 9.

  NIT Nitra
  2-12 16

Viaceré nové mená sa vytiahli v zápasoch 22. kola Niké SBL. Ktoré kvarteto nás zaujalo najviac?

MBK Baník Handlová - BC Prievidza: Jamari Wheeler

Hornonitrianske derby sa tentoraz stalo záležitosťou Prievidze a pre zverencov trénera Krunoslava Krajnoviča je výhra v 142. meraní síl určite najdôležitejšia za posledné obdobie. V stretnutí dokázali odvrátiť stratu vysokého vedenia a napokon uspieť. Svoj individuálne najlepší zápas v drese BC odohral Jamari Wheeler. Všestranný výkon Američana bol významným kľúčom k úspechu, v štatistikách sa zastavili jeho hodnoty na 25 bodoch, 6 doskokoch, 4 asistenciách a 7 ziskoch. K tomu mal najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov v rámci tímu (24) a atakoval tiež najvyšší index užitočnosti 22. kola. 

 

Patrioti Levice - BKM Lučenec: Ben Kovac

Levice nemali s Lučencom zľutovanie, v hre bolo najmä napravenie nepriaznivej bilancie z doterajších vzájomných zápasov. Podľa toho k tomu Patrioti aj pristúpili, navyše hrajú stále o prvé miesto po základnej časti. Výber napokon padol na Bena Kovaca, ktorý si svojou energiou na oboch stranách palubovky podmanil domáce publikum. K tomu všetkému mal takmer neomylnú ruku, k víťazstvu prispel 17 bodmi a 5 doskokmi.  

 

Iskra Svit - BC Komárno: Hayden Koval

Výhra s dvojnásobnou príchuťou, Svit sa nielenže prebojoval do semifinále Slovenského pohára, ale si aj v priamom súboji uhájil 3. miesto v ligovej tabuľke. To všetko v ofenzívnej prestrelke, ktorej dominovali viaceré individuality. Pod košom však vládol Hayden Koval, v rámci 22. kola uhral najvyššiu užitočnosťou (34). Rečou čísel, na svojom konte mal 20 bodov, 13 doskokov, 3 asistencie a až 5 blokov.

 

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava: Michael Fusek

Na východe hrali prím vo všeobecnosti vysokí hráči. To sa ukázalo aj v súboji Spišských Rytierov s Interom Bratislava. Proti svojmu bývalému klubu sa vytiahol Michael Fusek, ktorý tak opäť raz ukázal, prečo chce prehovoriť do súboja o MVP základnej časti. "Fuso" si pomohol 21 bodmi, 10 doskokmi a 3 blokmi k tomu, aby "Novovešťania" zaznamenali už 10. ligové víťazstvo za sebou.

 

Ideálna päťka 22. kola:

Do ideálnej päťky 22. kola sa dostali všetci vyššie spomenutí hráči - Michael Fusek, Hayden Koval, Jamari Wheeler a Ben Kovac. Toto kvarteto dopĺňa rozohrávač Svitu Tavon King, autor 26 bodov, 2 doskokov a 3 asistencií. 

Foto: Lukáš Droppan