• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Záver základnej časti priniesol až na jeden prípad celkom jednoznačné výsledky, čím sa mohli dostať do popredia niektoré individuality. Komu to išlo najlepšie v 28. kole? 

MBK Baník Handlová - BC Komárno: Shane Gatling

Komárno prekazilo plány Handlovej rozlúčiť sa so svojimi fanúšikmi s touto sezónou na pozitívnej note, "diabli" si tak po vysokej výhre zabezpečili výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off. V komárňanskom drese napokon najviac vynikol Shane Gatling, k triumfu prispel 23 bodmi, 3 doskokmi, 4 asistenciami a 4 ziskmi. 

 

Inter Bratislava - Iskra Svit: T.J. Atwood

Svit predviedol na Interi veľký obrat, keď zmazal najskôr 21-bodové manko, potom si vynútil predĺženie a napokon v ňom uspel. Iskra si tak zabezpečila druhé miesto po základnej časti, čo je najlepšie umiestnenie klubu takmer za posledných 20 rokov. Výrazný rukopis na úspechu mal T.J. Atwood, ktorý len potvrdil, prečo patrí k oporám tímu. V hlavnom meste zaujal s 27 bodmi, 11 doskokmi, 6 asistenciami a 2 ziskmi. 

 

BKM Lučenec - Spišskí Rytieri: Taren Sullivan

Lučenec bojoval ešte o výhodu domáceho prostredia v prvom kole play off, čo síce nevyšlo, ale do zbierky pridal ďalšie víťazstvo. Doma dokázali zdolať víťaza základnej časti, Spišských Rytierov. Solídnu fazónu predvádza v tejto fáze sezóny Taren Sullivan, americký krídelník zaznamenal v sobotu večer 16 bodov, 8 doskokov, 2 asistencie a 2 zisky. 

 

BC Prievidza - Patrioti Levice: Kellon Taylor

Prievidza zakončila základnú časť najlepším možným spôsobom, suverénnou výhrou nad stále úradujúcim majstrom z Levíc. Celok z hornej Nitry si veľkým spôsobom užíval zápas s Patriotmi, výsledkom bol triumf o 33 bodov. Všestranný výkon predviedol v tomto smere Kellon Taylor, v štatistikách mu svietilo 10 bodov, 14 doskokov a 3 asistencie. 

 

Ideálna päťka 28. kola:

V ideálnej päťke 28. kola sú prirodzene najmä hráči z najvyrovnanejšieho sobotňajšieho stretnutia - medzi Interom a Svitom. Za domácu stranu je to Tomas Zdanavičius, za hostí je to dvojica Tavon King a T.J. Atwood. Toto trio dopĺňa Shane Gatling z Komárna a Kellon Taylor z Prievidze. 

Foto: Lukáš Droppan