• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Ako tak postupuje základná časť, tak sa v jednotlivých tímoch začínajú budovať istoty, na ktoré sa tréneri môžu spoľahnúť. Presne takto to vyzeralo v zápasoch 15. kola, kde to bolo hlavne o známych tvárach a ich výkonoch. Opäť je tu prehľad najzaujímavejších a najhodnotnejších výkonov kola. 

Elitný súboj rozohrávačov 

To priniesla televízna konfrontácia Lučenec s Handlovou, v ktorej dominovali na oboch stranách rozohrávači. Prirodzene, začneme najskôr na strane zdolaného tímu. Joshua Scott sa s Jordanom Harrisom strieda, kto bude mať väčší prínos pre "baníkov". Tentoraz to bol v podaní prvého menovaného lepší výkon, ale ani 29 bodov, 2 doskoky a 7 asistencií nestačili na úspech v Novohrade.

Lenže na domácej strane bol už tradičným lídrom a jeden z najviditeľnejších hráčov Shamar Givance. Kanadský playmaker nielenže rozdáva prihrávky, ako na bežiacom páse, ale sám má aj veľký strelecký potenciál. Fanúšikov "pelikánov" opäť potešil, keď prispel k víťazstvu 22 bodmi, 3 doskokmi a 13 asistenciami.

Neomylný Rytier

Spišiaci sú aspoň v lige na správnej ceste, v Nitre nemali s nováčikom žiadne problémy a ani zľutovanie. Abu Kigab už má v tomto prehľade v podstate vopred rezervované miesto, pretože aktuálne má mimoriadnu formu. V meste pod Zoborom mal 100-percentnú úspešnosť streľby (celkovo 12/12), k 21 nastrieľaným bodom pridal 5 doskokov, 2 asistencie a 3 zisky. 

Všestranný Patriot

Vonku sa podarilo Patriotom podarilo uspieť opäť najtesnejším možným rozdielom. Aaron Wheeler bol v tomto smere pre levických fanúšikov hrdinom, pretože sa postaral o víťazný blok v záverečných sekundách duelu, ale zároveň bol aj jednou z ústredných postáv tímu v zápase. Do svojej zbierky v Niké SBL pridal ďalší všestranný výkon - 26 bodov, 10 doskokov a 3 asistencie. 

Ten najlepší - Kevion Taylor (BC Prievidza): Prievidza ideálnym spôsobom nechala zabudnúť na dve prehry, hlavne neúspech v hornonitrianskom derby býva pre fanúšikov obvykle veľmi bolestný. To už je uzatvorená kapitola, hladké víťazstvo u vicemajstra im dodalo pozitívny impulz. Pri Kevionovi Taylorovi malo vedenie klubu evidentne správnu ruku, pretože od prvého zápasu v drese BC sa zaradil k lídrom. V Komárne predviedol svoj jasne zatiaľ najlepší výkon, po záverečnom klaksóne mal na svojom konte 25 bodov, 13 doskokov, 5 asistencií a 4 zisky, čím mal jasne najvyšší index v rámci 15. kola. 

Foto: Lukáš Droppan