• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Sviatočné zápasy priniesli po basketbalovej stránke mnoho zaujímavého, hlavne z pohľadu výkonov. Známe mená dali o sebe vedieť, v 35. kole sa k ním pridali aj takí, ktorí doteraz neboli až tak viditeľní. 

Podkošová klinika v Nitre

Posledné tohtosezónne derby Nitry s Levicami prinieslo skvelý podkošový súboj medzi dvoma rôznymi generáciami hráčov. Na domácej strane to boli skúsenosti v podaní Jozefa Vojteka, u hostí atletickosť Roba Howarda. Pivot Patriotov vzišiel z tohto súboja napokon víťazne, keď predviedol vysokú efektivitu streľby, ktorá sa odrazila aj na jeho celkových číslach - 28 bodov a 8 doskokov. 

Strelecká šou v kľúčových okamihoch

Z pohľadu nestranného pozorovateľa bol duel Interu s Komárnom ideálny, priniesol početné bodové šnúry, časté zmeny vedenia a hlavne kvalitné individuálne výkony. Najviac v tomto smere vyčnieval rozohrávač "žlto-čiernych" Daishon Smith, ktorý si pre seba ukradol kľúčové okamihy tohto súboja. V nich prevzal na seba zodpovednosť a doviedol svoj tím k úspechu. Rečou štatistík, na svojom konte mal 32 bodov, 5 doskokov, 4 asistencie a 11 plusových faulov.

Kvalita pod Tatrami

Podobný nádych mala aj konfrontácia o druhé miesto, v ktorej proti sebe čelili hráči Prievidze a Svitu. Začneme najskôr pohľadom do zdolaného družstva, kde bol opäť raz najviditeľnejšou postavou Kevion Taylor. Pre družinu okolo trénera Sašu Jankoviča vybojoval možnosť bojovať o úspech, aj keď to napokon nevyšlo. Malou útechou bol pohľad na jeho výkon - 25 bodov, 9 doskokov a 5 asistencií. 

Na strane "medveďov" však v správnej chvíli zapol Julius Brown a spolu so spoluhráčmi uhájili vlastnú palubovku. Rozohrávač Svitu mal na výhre významný podiel, konkrétne to bolo 24 bodov, 2 doskoky, 9 asistencií a 3 zisky. 

Ten najlepší - Jermaine Marrow (MBK Baník Handlová): Najlepší výkon víkendu prišiel u najvzdialenejšieho účastníka Niké SBL, na Spiši. Handlová sa tam konečne dočkala vytúženého triumfu a v skutku pozoruhodný výkon predviedol Jermaine Marrow. Rozohrávač "baníkov" bol po dlhom čase hráčom, ktorý nebol ďaleko od triple-double. Pri výhre nad Rytiermi sa prezentoval 29 bodmi, 10 doskokmi, 8 asistenciami a 8 plusovými faulami. 

Foto: Lukáš Droppan