• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Ďalšia séria prvého kola play off tiež sľubuje zaujímavý basketbal. Majstrovské Levice idú do vyraďovačky ako nasadená trojka, Inter napokon zo 6. miesta, ale v doterajších vzájomných zápasoch platilo pravidlo "môj dom, môj hrad". Oba tímy navyše nemali ideálny záver základnej časti, o to väčší náboj môže mať hneď prvá konfrontácia. Ako to vidia tréneri Michal Madzin a Danilo Rakočevič?

Niké SBL - 1. kolo play off (nedeľa 2. apríla, 18.00 h):

Patrioti Levice (3.) - Inter Bratislava (6.)

Delegácia rozhodcov:
 • Marek Kúkelčík, Martin Margala, Artjoms Ribakovs
Kde sledovať:
Madzin: Každá séria začína 0:0, bude to boj

- Máte za sebou 28 zápasov základnej časti, ako by ste zhodnotili predvedenú hru a výsledky svojho tímu?

„Ťažko sa to hodnotí ako celok. Bolo veľmi náročné zvládnuť obrovskú porciu zápasov v rýchlom slede. Stálo nás to zápasy a tie nás stáli postavenie v tabuľke. Výsledky odzrkadlili rozpoloženie, v akom sme v danom čase boli.“

- V tabuľke ste sa umiestnili na 3. mieste, ako beriete v klube a v tíme toto umiestnenie?

„Sme tretí v tabuľke a z tohto miesta ideme bojovať do play off. V tejto fáze sme si už všetci rovní. Každá séria začína 0:0 a bude to boj.“

DSC 8849

- Vašim súperom v prvom kole play off je Inter, ako vnímate svojho rivala v boji o semifinále?

„Je to veľmi nepríjemný súper. Inter hrá zaujímavo, má veľmi silných jednotlivcov, zároveň hrajú ako tím.“

- Prvé kolo sa hrá na dva víťazné zápasy, čo dodáva veľkú dôležitosť hneď úvodnému stretnutiu. Pozeráte sa na to podobnou optikou?

„Určite je prvý zápas dôležitý, v sérii na dva víťazné zápasy obzvlášť. Tak k tomu potrebujeme aj pristúpiť.“

- Čo môže vo vašej sérii rozhodovať, ak si spomeniete na doterajšie duely s Interom?

„Naše domáce zápasy boli veľmi odlišné, naopak zápasy na Interi veľmi podobné. Žiaľ, v náš neprospech. Bolo priveľa momentov, ktoré musíme urobiť lepšie v zápasoch play off.“

IMG 5785 

Rakočevič: Náš tím je ambiciózny a pokúsime sa prekvapiť hneď v úvodnom stretnutí

- Máte za sebou 28 zápasov základnej časti, ako by ste zhodnotili predvedenú hru a výsledky svojho tímu?

„Osobne si myslím, že naša hra bola lepšia ako naše výsledky. Liga bola viac-menej veľmi vyrovnaná, žiaľ, viaceré stretnutia sme prehrali v poslednej minúte. V niektorých dueloch sme neboli v kompletnej zostave, čo má na náš tím vplyv, hlavne keď chýba niekto zo skúsenejších. S hrou som veľmi spokojný, hrali sme dobrý basketbal. Čo sa týka výsledkov, možno chýbali nejaké víťazstvá, ale je to realita po úvodnej výsledkovej eufórii, ktorú sme využili. Mali sme následne výsledkovú krízu, ale potom sme sa vrátili do výsledkovej reality, kedy niečo vyhráš alebo prehráš. Vždy sme sa pozerali na seba a viac sme boli k sebe kritickí.“

- V tabuľke ste sa umiestnili na 6. mieste, ako beriete v klube a v tíme toto umiestnenie?

„Myslím si, že v klube toto umiestnenie berú v tejto sezóne pozitívne. Pred sezónou sme si asi nemysleli, že budeme v takejto pozícii, mať toľko víťazstiev po základnej časti. Bojovali sme dokonca o 4. miesto. Naši traja juniori majú v tíme dôležitú úlohu, netreba ale zabúdať ani na ostatných, ktorí dostali príležitosť. Máme 15-ročného hráča s prvými bodmi v najvyššej súťaži. Máme slovenských hráčov, ktorí majú do budúcna využitie. Celkovo je to pre Inter pozitívny ročník.“

IMG 6019

- Vašim súperom v prvom kole play off sú Levice, ako vnímate svojho rivala v boji o semifinále?

„Levice sa nedajú vnímať inak, ako len optikou favorita. Samozrejme, vieme o ich cieľoch. V play off budú viac sústredení, ako tomu bolo v niektorých zápasoch základnej časti. Chýba im síce najlepší hráč, ale majú dostatok kvalitných hráčov. Hrali Európsky pohár FIBA, majú skúsenosti, doma majú za sebou publikum. My by sme nemali byť z nich vystrašení, budeme sa venovať sebe, aby sme odovzdali maximum.“

- Prvé kolo sa hrá na dva víťazné zápasy, čo dodáva veľkú dôležitosť hneď úvodnému stretnutiu. Pozeráte sa na to podobnou optikou?

„Pri sérii na dve víťazstvá je prvý zápas veľmi dôležitý. Vieme, kto sú Levice, ale aj my máme svoje ciele. Kto hrá basketbal, respektíve akýkoľvek šport, tak musí mať nejakú ambíciu. Verím, že náš tím je ambiciózny a pokúsime sa prekvapiť hneď v úvodnom stretnutí. To je našim cieľom, ideme bojovať.“

- Čo môže vo vašej sérii rozhodovať, ak si spomeniete na doterajšie duely s Levicami?

„Doterajšie zápasy s Levicami prichádzali v čase, keď hrali ešte Európsky pohár FIBA. Samozrejme, my sme v týchto stretnutiach ukázali, že môžeme s nimi hrať. Môže rozhodovať určitá kvalita a skúsenosť, ktorú viacerí hráči Levíc majú. Na našej strane, okrem Gorana Bulatoviča, ešte hráči nemajú také skúsenosti, aké majú Levičania. Z tohto dôvodu dúfame, že presne preto, nám pomôže Marek Kozlík, ktorý nám chýbal v posledných 2 zápasoch základnej časti, ktoré sme pokojne mohli vyhrať. My dúfame, že budeme mať dobrý deň v útoku, v obrane budeme bojovať a využijeme naše všetky silné stránky, zároveň využijeme slabšie stránky Levíc. Na tomto pracujeme tento týždeň. Ideme bojovať a dúfam, že budeme dobrým súperom pre Levice a bude to dobrý basketbal.“

Foto: Lukáš Droppan, Vladimír Dorňák