• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Druhú semifinálovú sériu podčiarkujú viaceré zaujímavosti. Prievidza sa do bojov o medailu vracia po 5 rokoch, Spišskí Rytieri sú v nej tretí rok po sebe. V play off sa naposledy stretli pred 9 rokmi. Domáci majú za sebou náročnú sériu a krátky čas na prípravu, hostia sú o čosi oddýchnutejší a pripravení zaskočiť ďalšieho tabuľkovo vyššie postaveného súpera.

Jankovič: Nečaká nás nič ľahké

Výsledky vo štvrťfinále: 3 víťazstvá (88:84, 79:69, 79:78) a 2 prehry (66:92, 62:97) proti Interu
Bilancia zo vzájomných zápasov so Spišskými Rytiermi: 3 víťazstvá (71:55, 79:72, 77:71) a 1 prehra (66:81)
 • Prešli ste cez štvrťfinále play off. Ako hodnotíte sériu s Interom?

„Sériu s Interom hodnotím ako veľmi ťažkú a fyzickú. Inter mal veľmi silný káder, s veľkou rotáciou a veľkými skúsenosťami z play off. Aj keď sme postúpili najťažším možným spôsobom, tak som za to veľmi vďačný, lebo Inter má neskutočnú silu a 7. miesto nemalo byť ich reálne umiestnenie po základnej časti.“

 • Čo v nej rozhodlo o vašom postupe?

„Rozhodlo to, že sa nám podarilo vyhrávať na domácej palubovke. Aj keď sme chceli vyhrávať aj vonku, tak reálne sme neboli ani blízko, ale nepanikárili sme. Vieme, čo pre nás znamená výhoda domácej palubovky a podpora našich fanúšikov. Našťastie, vyšlo to a sme za to veľmi vďační.“

006A6781

 • Ste v semifinále, čo to pre vás a klub znamená?

„Každý vie, že Prievidza je basketbalové mesto. Posledné roky sa klubu vôbec nedarilo a myslím si, že tento výsledok urobil celé mesto šťastným. Plná hala, kopec detí, pre ktorých sú naši hráči vzormi, cítiť tú energiu, že ľudia sú znova šťastní a prežívajú to spolu s nami. Myslím si, že to je naša najväčšia výhra.“

 • Vašim ďalším súperom sú Spišskí Rytieri. Čo viete povedať o súperovi, jeho výsledkoch a hre?

„Spišská Nová Ves bola pred sezónou jeden z ašpirantov na titul. Výsledkovo to nebolo tak, ako očakávali, ale všetky karty vsadili na play off a podarilo sa im postúpiť do semifinále. Veľmi skúsené mužstvo, silné slovenské jadro hráčov. Nečaká nás nič ľahké, hlavne mali nejaký čas na oddych oproti nám, ale verím, že sa poctivo pripravíme, zabojujeme a že môžeme postúpiť do finále.“

006A5943

 • Čo môže byť vo vašej sérii kľúčové, ak sa obzriete za doterajšími odohranými zápasmi?

„Kľúčová bude mentálna a fyzická sila. V tejto sezóne sa nám s nimi podarilo trikrát vyhrať v základnej časti, ale play off je o niečom inom. Očakávam ťažkú sériu, budú v nej rozhodovať maličkosti.“

 • Ako ste spokojný s diváckou podporou v play off?

„Slovami je ťažké opísať, čo pre nás znamenajú naši fanúšikovia. Prinášajú neskutočnú energiu, ťahajú nás dopredu, keď máme ťažké chvíle. Neraz som svojim hráčom povedal, že musia túto podporu využiť ako palivo. Keď myslíš, že si unavený a už nevládzeš, tak pocítiš, ako sa celá hala trasie, tak v sekunde ti nabehne nový dych. Som vďačný každému, kto nás chodí podporovať a pomáhať na našej ceste za splnením sna, ktorým je postup do finále.“

snv pd basket 71

Hojč: Bude potrebné spraviť niečo extra

Výsledky vo štvrťfinále: 3 víťazstvá (80:72, 98:77, 99:72) a 1 prehra (75:76) proti Svitu
Bilancia zo vzájomných zápasov s Prievidzou: 1 víťazstvo (81:66) a 3 prehry (55:71, 72:79, 71:77)
 • Prešli ste cez štvrťfinále play off. Ako hodnotíte sériu so Svitom?

„Keď sme zistili, že Svit nastúpi výrazne oslabený, tak sme cítili, že máme väčšiu kvalitu, ale tiež sme si boli vedomí toho, že Svit nám nedá nič zadarmo a že to všetko treba potvrdiť na ihrisku. Tak to aj bolo. Som rád, že sme to zvládli a rešpekt aj Svitu, že sa dobre pripravil a bojoval.“

 • Čo v nej rozhodlo o vašom postupe?

„Hráči väčšinu času dobre plnili zápasový plán. Skúsili sme využiť širšiu lavičku a skúsenosti niektorých hráčov z takýchto zápasov.“

playoff svit snv 4 33

 • Ste v semifinále, čo to pre vás a klub znamená?

„Treba si vážiť každý takýto úspech. Klub je od roku 2020 každú sezónu aspoň v semifinále. Vieme, aké pred tým prežíval náš klub obdobie a sme veľmi radi, že môžeme opäť hrať medzi top 4 klubmi v play off.“

 • Vašim ďalším súperom je Prievidza. Čo viete povedať o súperovi, jeho výsledkoch a hre?

„O kvalite Prievidze hovorí veľa to, že v základnej časti skončili na 2. mieste. Tím ťahá hlavne 5 legionárov, každý z nich kvalitný. Trochu odskakuje Kevion Taylor, ktorý je asi jeden z top legionárov v lige za posledné roky.“

playoff svit snv 4 13

 • Čo môže byť vo vašej sérii kľúčové, ak sa obzriete za doterajšími odohranými zápasmi?

„Keď chceme rozmýšľať o úspechu, tak bude potrebné, aby sme hrali najlepší basketbal ako môžeme, mali veľkú energiu a bojovnosť, tiež bude potrebné spraviť niečo navyše, niečo extra.“

 • Ako ste spokojný s diváckou podporou v play off?

„Zápasy so Svitom mali hlavnú a dobrú atmosféru. Som presvedčený, že rovnako, alebo ešte silnejšie, to bude v sérii s Prievidzou.“

Foto: Vladimír Králik, Katarína Puškášová