KAR Dalibor Hlivák 3-pointers made 3
    SVT John Petrucelli Minutes played 37
  • 2, Galád, Krajčír a Podhorský 0)

Svit: Petrucelli 26, Myles 17, Pipíška 12, Young 10, Božovič 6 (Findura 3, Bachan a Bakare po 2, Adenekan 1)

TH: 19/13 - 34/23, Trojky: 6 - 4, Fauly: 26 - 20, Rozhodovali: Tomašovič, Matejčík, Kurpaš

Milan Černický (tréner Karlovky): ,,Na súpera sme si verili, chceli sme hrať o šieste miesto. Začiatok nám celkom vyšiel, no začali sme zahadzovať strely spod koša a tak nám bodovo ušli. Prejavili sa individuálne kvality Svitu - Myles aj Petrucelli hrali vynikajúco. Síce sme sa snažili, ale strelecky sme boli málo efektívni. Vyrovnali sme sa im vo fyzickosti, ale 30% úspešnosť, to je veľmi slabé."

Filip Lehman (hráč Karlovky): „Súper bol lepší v nasadení, mali viac rýchlych protiútokov. Nevracali sme sa, ako sa nám to stáva často. V prvom polčase dali 20 bodov z protiútokov, my iba šesť. Podobne v druhom polčase. Síce nám nepadalo, ale to vychádza z obrany. Keď neubrániš, nemôžeš dať koše. "

Michal Madzin (asistent trénera Svitu): ,,Bolo to pre nás dôležité víťazstvo, ktoré nás môže pred Vianocami veľmi povzbudiť. Teší nás, že sme v troch štvrtinách výborne bránili a udržali Karlovku na 35 bodoch. Myslím, že tím je nateraz stabilizovaný, tento týždeň prišiel ešte jeden nový hráč, ktorého kvality sa ešte prejavia."

Juevol Myles (hráč Svitu): ,,Minul som v úvode zopár otvorených dvojtaktov, ale niekedy sa tak zápas jednoducho vyvíja. Neskôr sa mi podarilo dostať do rytmu a už to šlo. Zápas bol pre nás dôležitý z dvoch dôvodov. Karlovka je náš tabuľkový sused a veľa chalanov sa teraz vyberie na Vianoce domov, tak máme v hlavách už naše rodiny. Ja pôjdem do Kanady na šesť dní za svojou dcérkou, na ktorú sa veľmi teším."

Gamepreview:

ŠH prof. Rovného, streda 16.12. o 18:30

V športovej hale profesora Rovného v areáli FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislave sa v stredu odohrá súboj dvoch mužstiev, ktoré sa v tejto sezóne z víťazstva radovali zatiaľ len štyrikrát. Domáci basketbalisti Karlovky doteraz porazili len družstvo Svitu, Nitry a dvakrát sa im podarilo zdolať hráčov Spišskej Novej Vsi. Práve víťazstvo nad Spišiakmi bolo ich posledné, ktoré si za posledné týždne pripísali a v posledných šiestich zápasoch sa im veľmi nedarilo. Naposledy absolvoval zverenci Milana Černického dohrávku 18. kola a v bratislavskom derby podľahli Interu o 28 bodov. „Prvý polčas na Interi nebol z našej strany vôbec zlý. Hrali sme našu hru a dokonca sme sa ňou dostali aj do vedenia nad favoritom. Potom ale prišla naša tradičná tretia štvrtina a išli sme do 25-bodového manka, a zápas už iba dohrával. Ak by sme v stredu so Svitom zahrali aspoň 35 minút tak, ako na Interi prvú polku, máme určite na výhru,“ hovorí hráč Karlovky, Marek Mäsiar.

S Interom Bratislava absolvovali svoj posledný zápas aj basketbalisti Svitu, ktorí do hlavého mesta cestovali v rámci 19. kola a domácemu mužstvu, podobne ako Karlovka, podľahli o 23 bodov. Zverenci Rudolfa Juga majú na svojom konte síce rovnaký počet víťazstiev, ako ich stredajší súper, no takisto odohrali aj o jeden zápas viac, a v tabuľke tak majú zatiaľ nad Karlovkou jednobodový náskok. Bilancia zápasov týchto dvoch mužstiev je zatiaľ vyrovnaná, keď si aj Karlovka, aj Svit ubránili domáce prostredie. „Po dlhšej pauze nás zase čaká extraligový zápas. Mali sme čas potrénovať a verím, že to bude vidno na našom výkone. V stredu sa v našom drese objaví aj Slobodan Božovič,“ informuje prezident BK Iskra Svit, Ján Drobný.

Karlovka – Svit v sezóne 2015/2016:69:65(d), 64:81 (v)

Delegácia rozhodcov: Tomašovič – Matejčík – Kurpaš