• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

BK Levickí Patrioti dotiahli do svojho tímu 23-ročného amerického rozohrávača Jarvisa Summera, ktorý sa premiérovo predstaví v Európe.

Nová levická posila zaujala už svojim pôsobením na univerzite Mississippi, kde sa nenápadne prihlásila o miestenku do najlepšej ligy sveta – NBA. Summers sa ako člen základnej päťky dostal v sezóne 2013/2014 do druhého najlepšieho konferenčného tímu a vyhlásili ho za najlepšieho hráča roka. V drese Ole Miss odohral v záverečnom roku 32 duelov s priemerom 12,4 bodu, 1,9 doskoku a 4,8 asistencie na zápas. Celkovo sa zaradila nová levická posila medzi najlepších hráčov v histórii konferencie SEC, len ako štvrtý sa dokázal dostať počas svojho pôsobenia cez hranicu 1600 bodov a 500 asistencií. Celkovo sa jeho univerzitný priemer pohyboval na hranici 12,2 bodu a 4,0 asistencie na zápas.

Aj napriek mimoriadne úspešnému pôsobeniu na univerzite zostal Summers v USA, v prvom kole draftu D-League si ho z desiateho miesta vybral tím Rio Grande Valley Vipers. Po troch dueloch však prišlo vážnejšie zranenie, ktorú mu predčasne ukončilo nádej na boj o NBA. Na čo sa môžu fanúšikovia Patriotov tešiť? Podľa draftového profilu je výnimočný z hľadiska atletickosti, rýchlosti a efektivity streľby. Má výbornú streľbu zo strednej vzdialenosti, vie vytvárať na ihrisku dobré pozície spoluhráčom. Jeho hra sa dá najlepšie prirovnať k hráčovi Portlandu Trail Blazers Damianovi Lillardovi. „Jarvis má za sebou skvelú kariéru na dobrej univerzite, len zranenie z minulého roku mu znemožnilo naplno preukázať svoje kvality aj v Európe. Je to vysoký a silný rozohrávač s dobrým basketbalovým myslením. Na univerzite patril medzi lídrov svojho tímu, tvrdo na sebe pracoval a bol obľúbený medzi trénermi aj spoluhráčmi. Určite bude potrebovať trochu času na adaptáciu v Európe, verím, ale že sa rýchlo zžije s európskym štýlom hry a bude takým rozohrávačom, akého tím potrebuje,“ povedal o Summersovi tréner Levíc Teo Hojč.

V tíme Patriotov bude v nasledujúcej sezóne pokračovať aj odchovanec Matúš Marchyn. Navrátilcom do Levíc je 20–ročný odchovanec Jozef Senohradský, ktorý posledné štyri roky pôsobil v akadémii českého ČEZ Basketball Nymburk.

Highlighty novej levickej posily:

Autor: Ladislav Garaj, Zdroj: basketballevice.sk

FOTO: Foxsports.com