• 1.

  LUC Lučenec
  2-0 4
 • 2.

  LEV Levice
  2-0 4
 • 3.

  INT Inter
  1-1 3
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  1-1 3
 • 5.

  PDA Prievidza
  0-2 2
 • 6.

  HAN Handlová
  0-1 1
 • 7.

  SVT Svit
  0-1 1

Začiatok predsezónnej prípravy sa blíži a podobne ako iné tímy, aj Handlovčania pracujú na skompletizovaní svojho kádra. 

Manažment handlovského „Baníka“ iba prednedávnom oznámil mená dvoch slovenských hráčov, ktorí svojimi podpismi spečatili pôsobenie na hornej Nitre. K Novysedlákovi a Petrášovi pribudol ďalší slovenský center, odchovanec handlovského basketbalu - Michal Dolník. So „zeleno-čiernymi“ predĺžil zmluvu na jeden rok. „Na ponuku od vedenia MBK som okamžite zareagoval kladne, pretože s basketbalom skončiť nechcem a rozhodol som sa využiť šancu od trénera Tordu. Navyše to bola moja jediná ligová ponuka a preto nebola možnosť vyberať si,“ povedal s úsmevom dvadsaťtriročný center.

Michal Dolník je tak druhým slovenským podkošovým hráčom na súpiske Handlovčanov a už v týchto dňoch na sebe individuálne pracuje. „Na prípravu sa veľmi teším a už teraz sa venujem individuálnemu tréningu. Bicyklujem, cvičím a chodím si zastrieľať do športovej haly,“ prezradil handlovský rodák. 

Podobne ako vedenie klubu, aj Michal si pred seba postavil predsezónne ciele. „Handlovský dres budem obliekať popri štúdiu na vysokej škole, takže to bude o niečo náročnejšie. V rámci svojich možností sa ale budem snažiť podávať čo najlepšie výkony. Minutáž, ktorú od trénera Tordu dostanem, chcem pretaviť do výkonu, s ktorým bude on, ale aj handlovský divák spokojný,“ dodal v závere rozhovoru staronový center Handlovej. 

Manažment handlovského „Baníka“ v tomto období rokuje s ďalšími troma hráčmi, ktorí môžu uzavrieť poltucet slovenskej súpisky. Výsledky z rokovaní budú známe už čoskoro a my vám ich prostredníctvom našej webovej stránky prinesieme. 

Autor: Pavel Procner, zdroj: mbkha.sk

Foto: Peter Jesenský