• 1.

  LEV Levice
  16-9 41
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-13 39
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Po Šimonovi Turzovi hlási Iskra Svit aj prvú zahraničnú posilu. Zo zámoria prichádza rozbehnúť svoju profesionálnu kariéru 23-ročné americké krídlo Dominic Green. 

Pre novú akvizíciu „medveďov“ to bude vstup do profesionálneho basketbalu v Európe. Green absolvoval štúdium na univerzite Washington, kde sa mu s Huskies darilo. Dvakrát si zahral vo Sweet 16 na turnaji NIT, v záverečnom roku sa dostal do konferenčného finále. Z pohľadu čísel bol jeho zápasový priemer na úrovni 6 bodov a 3 doskokov. V sezóne 2019/2020 prišla šanca a vidina dostať sa do NBA, v G-League podpísal kontrakt so Santa Cruz Warriors (farma Golden State Warriors). V ich drese stihol odohrať len dva duely, v priemere mal 4 body a 2 doskoky na zápas.

„Teším sa na mojich spoluhráčov, trénerov a fanúšikov vo Svite. Prvýkrát budem žiť v inej krajine, kde budem hrať aj basketbal. Som zvedavý na Slovensko. Očakávam, že sem prídem a urobím všetko, aby som pomohol Iskre Svit k čo najviac výhram. Nemôžem sa dočkať sezóny a stretnutia so skvelými ľuďmi,“ prezradila posila Iskry Svit.

Veľké očakávania od novej tváre v tíme má aj prezident klubu Ján Drobný: „Dominic Green má byť hráč, ktorý bude nekompromisným strelcom. Počítame s ním ako s univerzálom, to znamená, že občas zaskočí aj pod košom. Mal by byť jeden z lídrov tímu.“

Green je po Šimonovi Turzovi zatiaľ druhou posilou Iskry Svit v medzisezónnom období. Z predchádzajúceho ročníka zostali pod Tatrami Daquaise Andrews, Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Martin Bizub, Michal Kuzmiak a Adam Monček.

Ukážka schopností novej posily Svitu:

Zdroj: iskrasvit.com

Foto: gohuskies.com