• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Ako blesk z jasného neba je tu prvá trénerská výmena sezóny 2022/2023. Už po troch odohraných zápasoch končí na lavičke Lučenca Marko Boras. Klub už našiel za neho náhradu, novým šéfom lavičky sa stal Nenad Miloševič.

Lučenec síce v príprave naznačil svoj potenciál 3. miestom na Federálnom pohári, ale vstup do Niké SBL sa mu nepodaril podľa predstáv. Prehry s Levicami a Prievidzou, k tomu ťažko vybojovaný úspech proti Handlovej, donútili vedenie klubu k razantnej reakcii. Srbskému trénerovi Markovi Borasovi tak absolútne nevyšiel prvý angažmán mimo rodnej krajiny. „Dôvodom, pre ktorý sme pristúpili k zmene na poste trénera, boli nepresvedčivé výkony nášho družstva v prvých troch kolách,“ vysvetlil rozhodnutie prezident klubu Michal Matala.

Uvoľnené miesto sa okamžite zaplnilo, do Lučenca sa v pozícii hlavného trénera vracia Nenad Miloševič. Práve v tomto klube ukončil po sezóne 2019/2020 39-ročný „Nešo“ svoju hráčsku kariéru, po ktorej rovno presedlal k trénerstvu. Prvotné skúsenosti získaval rok predtým ako asistent trénera v Komárne, neskôr sa mu podarilo ako kormidelníkovi Slovana Bratislava udržať tím v najvyššej ženskej súťaži. „Verím, že sme urobili dobré rozhodnutie a nový tréner prinesie do družstva nový impulz a zlepšený herný prejav v ďalších zápasoch,“ dodal Matala.

Miloševič sa v lete mal stať trénerom Handlovej, ale napokon z tohto spojenia vzišlo pre odlišné predstavy podmienok spolupráce. V uplynulom období pôsobil ako tréner pri mládežníckom B.S.C. Bratislava. Svoju premiéru v Niké SBL a medzi mužmi v pozícii hlavného trénera si tak odbije napokon v Lučenci. „Verím, že urobím maximum práce a pripravím môj tím na to, čo nás bude čakať. Cieľom je, aby sme vyšli z hernej krízy a každým tréningom sa zlepšovali. Všetci vieme, aké je domáce prostredie v Lučenci a mojim cieľom je, aby tento tím hral bojovný basketbal, založený na silnej obrane a aby nás hnala dopredu plná hala. Mám rád rýchly, ale rozumný basketbal. Uvidíme, koľko z toho budem môcť implementovať do tohto tímu. Verím, že tipy na to máme a hráči budú napredovať. Máme veľa mladých hráčov, na tejto úrovni s nimi treba dennodenne pracovať a učiť ich nové veci. Liga je okrem Levíc a Spišskej Novej Vsi dosť vyrovnaná, takže ťažko niečo dopredu hovoriť. Ideme od tréningu k tréningu a verím, že na konci sezóny budeme všetci spokojní. Po rozhovore s pánom Matalom neboli žiadne pochybnosti o tom, že aké budú moje ďalšie kroky,“ uviedol nový tréner Lučenca.

Jeho prvým súperom bude už najbližšiu sobotu pred domácim publikom Inter Bratislava.

Foto: Ladislav Dobsa