• 1.

  LUC Lučenec
  4-0 8
 • 2.

  LEV Levice
  3-1 7
 • 3.

  SNV Rytieri
  3-1 7
 • 4.

  INT Inter
  2-2 6
 • 5.

  HAN Handlová
  2-2 6
 • 6.

  KMR Komárno
  1-3 5
 • 7.

  SVT Svit
  1-3 5
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-4 4

Boje v Alpsko-jadranskom pohári pokračujú pre slovenské kluby aj tento týždeň. V C-skupine čaká Spišských Rytierov už tretie vystúpenie, opäť na palubovke súpera, tentoraz v rakúskom Klosterneuburgu. "Novovešťania" sa pokúsia získať prvú výhru v tejto súťaži, aby tak oživili svoje postupové šance.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina (streda 13. októbra o 18.00 h):

BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg (Rak.) - Spišskí Rytieri

K zápasu: Rakúsky celok je pravidelným účastníkom Alpsko-jadranského pohára, doteraz si zahral v piatich ročníkoch nadnárodnej súťaže, pri čom maximom bolo štvrťfinále v roku 2016. Inak skončil Klosterneuburg vždy už v skupinovej fáze. V predchádzajúcom ročníku sa v najvyššej rakúskej súťaži umiestnil po základnej časti na 3. mieste, ale účinkovanie skončil už hneď v prvom kole play off. To by chcel Klosterneuburg v každom prípade v najbližších mesiacoch zlepšiť, dopomôcť by k tomu mali aj zaujímavé letné posily. Tou najznámejšou je ex-hráč Lučenca James Murray-Boyles. Medzi lídrov určite možno zaradiť skúseného srbského rozohrávača Predraga Miletiča, či reprezentant Rakúska Valentin Bauer. Tím trénera Christopher O'Shea odštartoval ročník výhrou 56:52 nad Górnizczou v Alpsko-jadranskom pohári a tesným triumfom 78:77 nad Kapfenbergom. "Aj keď Spišská Nová Ves ešte nevyhrala v Alpsko-jadranskom pohári zápas, tak nás určite nečaká nič jednoduché. Majú niekoľko talentovaných a skúsených hráčov. My však chceme pokračovať vo svojej hernej identite a urobiť v nej ďalší pokrok," cituje oficiálna klubová webstránka kouča Dukes. 

Spišskí Rytieri síce čakajú pri svojej premiére v Alpsko-jadranskom pohári zatiaľ na víťazstvo, ale chuť si napravili aspoň na ligovej scéne. V prvom domácom stretnutí sezóny zdolali nováčika z Komárna bez výraznejších problémov - 87:75. "Novovešťania" by najradšej zakončili dlhšiu sériu stretnutí u súperov úspešne, aby mohli zabojovať o jednu z dvoch miesteniek v play off. Prípadná výhra nad rakúským tímom by tiež mohla dodať zverencom trénera Štefana Sviteka sebavedomie do ďalších duelov. 

Kde sledovať:

Foto: Vladimír Dorňák