• 1.

  LEV Patrioti
  19-6 44
 • 2.

  HAN Handlová
  16-8 40
 • 3.

  PDA Prievidza
  15-10 40
 • 4.

  SVT Svit
  15-10 40
 • 5.

  KMR Komárno
  15-10 40
 • 6.

  SNV Rytieri
  13-13 39
 • 7.

  INT Inter
  10-16 36
 • 8.

  LUC Lučenec
  7-18 32
 • 9.

  NIT Nitra
  3-22 28

Postup už majú vo vrecku, teraz je v hre prvé miesto v C-skupine Alpsko-jadranského pohára. Komárno sa predstaví doma proti Kolínu, úspechom môže získať nielen lepšie postavenie do štvrťfinále a zároveň si udržať ako jeden z dvoch tímov stopercentnú bilanciu v súťaži. Zvládnu "diabli" česko-slovenský súboj?

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina (streda 14. decembra, 18.00 h):

BC Komárno - BC GEOSAN Kolín

Premiéra BC Komárna v Alpsko-jadranskom pohári sa ani nemôže vyvíjať lepším spôsobom, štvrté víťazstvo za sebou znamenalo spečatenie postupu do štvrťfinále a aj naďalej majú "diabli" šancu na to, aby skupinovú fázu zakončili bez prehry. Túto možnosť majú v súťaži už len Pardubice. Predošlý triumf proti Kapfenbergu (67:65) sa nerodil ľahko, ale zverenci trénera Zlatka Jovanoviča to napokon zvládli. V lige doplatili na tresty a viaceré hráčske zmeny, ale cez víkend si po psychologickej stránke výrazne pomohli, keď zvíťazili nad Interom Bratislava (80:76). Nielen tréner, ale aj vedenie klubu dúfa, že práve táto výhra prinesie stabilitu vo výkonoch Komárna v lige a v Alpsko-jadranskom pohári.  

"Celkom sa aj teším na ďalší zápas. Máme skvelú šancu ukončiť základnú časť Alpsko-jadraského pohára na prvom mieste tabuľky. Kolín hrá fyzický basketbal, na čo budeme vedieť odpovedať len vtedy, ak sa koncentrujeme a budeme hrať našu hru. Ak zapadne všetko do seba, bude nás určite ťažké zdolať. Verím, že nás prídu podporiť aj naši fanúšikovia, pretože s ich podporou sa aj nám hrá lepšie," uviedol pred zápasom Dušan Vicentič. 

Situácia v "céčku" je celkom jasná, Komárno a Kolín si zahrajú v play off a otázkou tak len je, kto pôjde do štvrťfinále z akého miesta. "Medveďom" sa v českej lige mimoriadne darí, v tabuľke sú na 3. mieste s bilancou 8 výhier a 3 prehier. V kádri majú momentálneho ligového lídra v užitočnosti - Džiugasa Slavinskasa, a tiež v doskokoch - Jakuba Petráša. Cez víkend potvrdili navyše status jedného z najlepších tímov súťaže tesným triumfom nad Olomouckom (90:87).  

Foto: Karol Scholtz