• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

8. kolo Niké SBL sa podarilo uzatvoriť až po takmer dvoch mesiacoch. Komu to najlepšie išlo v našom tradičnom vyhodnotení po odohraní zápasov?

MBK Baník Handlová - BC Prievidza: Deleon Brown

"Baníci" si s veľkou chuťou užili prítomnosť televíznych kamier v tradičnom hornonitrianskom derby a Prievidzi nadelili historicky najvyššiu prehru. Vo veľkej miere ju režíroval v súčasnosti už bývalý hráč Handlovej Deleon Brown. Americký playmaker sa podieľal na dôležitom triumfe 30 bodmi, ku ktorým pridal 2 doskoky. 

 

Patrioti Levice - BKM Lučenec: Tyrik Armstrong

Lepší debut v drese Lučenca nešlo ani vymyslieť. Tyrik Armstrong sa hneď na úvod vytiahol proti úradujúcemu majstrovi a svojmu novému tímu pomohol k mimoriadne cennému víťazstvu. Armstrong bol doslova všade v Leviciach, čo ukázali aj čísla v jeho premiérovom zápase v Niké SBL. Rozohrávač "pelikánov" zaznamenal 18 bodov, 6 doskokov, 8 asistencií a 5 ziskov. K tomu všetkému mal tiež na svojom konte 6 plusových faulov a najvyššiu hodnotu plus/mínus bodov v rámci družstva - +16. Nie zlé na debut a ako sa neskôr ukázalo, tak Armstrong sa stal výraznou oporou Lučenca. 

 

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava: Tomas Zdanavičius 

V novembri ešte nemali Spišskí Rytieri účinný recept na hru Interu Bratislava, takže "žlto-čierni" si odnášali dva body aj z ich palubovky. Z družstva Danila Rakočeviča by sme v tomto zápase mohli vyzdvihnúť viacerých, napokon voľba padla na Tomasa Zdanavičiusa. Litovský krídelník ide úspešne v šľapajách svojich predchodcov na svojom poste a zaslúžene patrí k najlepším legionárom aktuálneho ročníka. Zdanavičius si tentoraz zapísal do štatistík 26 bodov, 11 doskokov a 2 bloky. S týmto číslami sa postaral o najvyšší index užitočnosti 8. kola - 32. 

 

Iskra Svit - BC Komárno: Tavon King

Svit potreboval toto víťazstvo ako soľ a posunul sa ním v tabuľke na štvrté miesto. Síce proti nemu stálo oslabené Komárno, ale "medvede" nenechali nič na náhodu a svojho ligového rivala dokázali v krátkom čase zdolať druhýkrát po sebe. Tavon King je už dlhodobo jeden z kandidátov na triple-double a podobný výkon predviedol aj v dohrávke 8. kola. Playmaker Iskry mal na svojom konte 19 bodov, 8 doskokov, 9 asistencií a 3 zisky. Zostáva veriť, že ako je k tejto štatistike blízko, tak ja jej v najbližšom období dočká. 

 

Ideálna zostava 8. kola

Do ideálnej zostavy 8. kola sa svojim výkonom nanominoval zo Svitu Tavon King a jeho spoluhráč Kayo Goncalves, autor 26 bodov, 8 doskokov a 2 ziskov. Z neďalekej Spišskej Novej Vsi to bol Isaiah Washington a jeho triple-double - 24 bodov, 10 doskokov a 11 asistencií. Zostáva dve miesta si uchmatol Inter Bratislava, konkrétne Tomas Zdanavičius a Jonas Zakas, ktorému svietilo v štatistikách 28 bodov a 3 doskoky. 

Foto: Lukáš Droppan