• 1.

  PDA Prievidza
  2-0 4
 • 2.

  KMR Komárno
  3-0 6
 • 3.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 4.

  HAN Handlová
  1-0 2
 • 5.

  SVT Svit
  2-1 5
 • 6.

  INT Inter
  2-1 5
 • 7.

  LUC Lučenec
  0-3 3
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-3 3
 • 9.

  NIT Nitra
  0-3 3

Takmer všetky tímy si už išli vychutnať vianočné sviatky. Komu sa však individuálne najviac darilo v 15. kole Niké Slovenskej basketbalovej ligy?

 

Najlepší slovenský hráč kola 

Najvyrovnanejší basketbal sa hral v partii medzi Levicami a Lučencom, o víťazovi rozhodla až koncovka. Ako to už v domácom tíme býva zvykom, medzi lídrami boli opäť slovenskí hráči. Pivot Levíc Boris Bojanovský ubránil záverečnú strelu, po ktorej mohol jeho tím oslavovať zisk ďalších dvoch bodov do tabuľky. Slovenský reprezentant zakončil duel s 13 bodmi a 8 doskokmi. V tejto kategórii opäť nechýba meno Michala Čekovského, handlovský center zaznamenal v Komárne 11 bodov a 10 doskokov. V solídnej forme hrá v drese Iskry Svit Jakub Mokráň, čo potvrdil v zápase proti svojmu bývalému tímu. V štatistikách mu svietilo 10 bodov, 4 doskoky, 4 asistencie a 2 zisky. 

 

Najlepší zahraničný hráč kola 

To isté sa dá povedať aj o jeho spoluhráčovi - Gariusovi Hollomanovi. Ten sa prezentoval najvyšším indexom 15. kola (30), stačilo mu k tomu 25 bodov, 7 doskokov a 3 zisky. Zárukou istoty sú výkony legionárov Interu Bratislava, tentoraz padla voľba na Džiugasa Slavinskasa. Litovský basketbalista zaujal proti Spišským Rytierom 21 bodmi, 11 doskokmi, 3 asistenciami a 7 plusovými faulami. Komárno sa pri svojej jubilejnej výhre mohlo spoľahnúť na Jordena Duffyho, autora 23 bodov, 8 doskokov, 4 asistencií a 9 plusových faulov. 

 

Najlepší striedajúci hráč kola 

Dôležitú energiu z lavičky Levíc priniesol Deshawn Freeman, na cennom triumfe proti Lučencu mal podiel v podobe 14 bodov a 9 doskokov. Už tradičným menom v tejto trojici je komárňanský Vuk Djordjevič, v tomto prípade mal na svojom konte 13 bodov a 5 doskokov. V solídnom svetle sa v drese Spišských Rytierov zatiaľ prezentuje Mike Morsell, no ani jeho 18 bodov, 4 doskoky a 3 zisky nestačili na úspech proti Interu Bratislava. 

 

Ideálna päťka kola

V ideálnej zostave 15. kola sú viaceré nové mená, takže poďme po poriadku. Za Komárno je to Jorden Duffy, za Svit Garius Holloman a za Levice Deshawn Freeman. Toto trio dopĺňajú zástupcovia Interu Bratislava - Džiugas Slavinskas a Jure Zubac

Foto: Lukáš Droppan