• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Aj Alpsko-jadranský pohár prinesie česko-slovenský súboj. V tomto prípade si Komárno s Kolínom zahrá o to, koho víťazná séria sa v stredu večer predĺži a kto zaznamená v tejto súťaži prvú prehru.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina (streda 26. októbra o 17.45 h)

BC GEOSAN Kolín – BC Komárno

Pre Kolín je to premiéra v Alpsko-jadranskom pohári a celkovo aj na medzinárodnej scéne. Ideálnejšie sa ani vyvíjať nemohla, zatiaľ „medvede“ zvíťazili v oboch prípadoch – nad Kapfenbergom (91:68) a Škrljevom (84:73). Prípadný ďalší úspech by už mohol byť predzvesťou istoty postupu do play off. „Očakávame veľmi náročný zápas. Komárno bude podľa doterajších zápasov v Alpsko-jadranskom pohári našim najväčším súperom v boji o prvé miesto v skupine. Uvidíme, v akej zostave nastúpime, vzhľadom na niekoľko drobnejších zranení našich hráčov, ale aj tak verím, že v domácom prostredí zápas zvládneme a zvíťazíme,“ vyjadril sa asistent trénera Filip Rytina pre oficiálny klubový web.

Hlavnou témou v Kolíne a českej najvyššej súťaži bol prekvapivo skorý koniec jednej z hviezd súťaže, Lamba Autreyho. Američan sa dohodol s klubom na predčasnom ukončení kontraktu. Cez víkend neuspel najbližší súper Komárna v Pardubiciach (71:84), navyše toto stretnutie nedohrala kľúčová postava tímu – Adam Číž. Jeho štart proti „diablom“ je otázny, rovnako to platí aj v prípade ex-hráča Interu Džiugasa Slavinskasa. „Komárno zažíva úspešný vstup do sezóny, určite bude patriť k top tímom vo svojej lige. My sa musíme poučiť zo zápasu s Pardubicami, koncentrovať sa na oboch stranách palubovky po celých 40 minút a potom môžeme pomýšľať na úspech,“ myslí si krídelník Kolína Filip Novotný.

Komárno malo úspešný predchádzajúci týždeň, najskôr historicky prvá výhra BC v Alpsko-jadranskom pohári nad Kapfenbergom (83:57) a následne tiež pomerne hladký a bezproblémový triumf v Niké SBL, keď v televíznom stretnutí triumfovali nad Lučencom (83:52). Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča sa postupne dostávajú na správnu hernú vlnu, čo by radi ukázali aj v Kolíne. „Bude to náročný zápas, Kolín má kvalitné mužstvo. Tréner nás dôkladne pripravuje na stretnutie, aby sme využívali náš herný potenciál a proti nim zabojovali. Budeme môcť pomýšľať na úspech, ak budeme pokračovať v našom hernom systéme a hrať kvalitný basketbal. Toto je pre nás opäť šanca ukázať, aká je sila nášho tímu a že vždy môžeme pomýšľať na víťazstvo,“ povedal rozohrávač BC Demarkus Stuckey.

Foto: Lukáš Droppan